اعطای وام 60 میلیونی به زوج های جوان

 

اعطای وام 60 میلیونی به زوج های جوان

 

به گزارش خبرگزاری موج، چند سالی است که برای حمایت از جوانان در امر خطیر ازدواج و تشکیل زندگی تسهیلاتی قرض‌ الحسنه با کارمزد 4 درصدی در نظر گرفته شده است تا زوجین بتوانند از این طریق بخشی از نیازهای خود را تامین کنند و گره ای از مشکلاتشان حل شود.

مبلغ پرداختی وام ازدواج همیشه ثابت نبوده است و در طول زمان تغییر کرده است. این مبلغ تا سه ماه ابتدایی سال ۱۳۹۵ حدود سه میلیون تومان بود ولی در بودجه سال ۱۳۹۵ با پیشنهاد مجلس مبلغ وام ازدواج سه برابر افزایش یافت و به ۱۰ میلیون تومان رسید و دوره بازپرداخت آن از سه به چهار سال افزایش یافت.

بیشتر بخوانید:

کندو سایت کاریابی که وام ازدواج می دهد!/ جای خالی نظارت وزارت صنعت، معدن و تجارت بر روی نمادهای اعتماد الکترونیک


پراخت وام 10 میلیونی ازدواج به هر یک از زوجین در سال 96 نیز ادامه داشت اما در بودجه سال 1397 مبلغ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج با افزایش 50 درصدی نسبت به سال 96 همراه بوده و به میزان 15 میلیون تومان و با دوره بازپرداخت 5 ساله تعیین شد ولی کارمزد دریافتی بانک‌ها همچنان چهار درصد باقی ماند.

در سال 96 طرحی تحت عنوان طرح ضربتی ماه ازدواج در شبکه بانکی اجرا شد تا هر زمانی که احساس شود صف وام طولانی شده برای کاهش تعدادمتقاضیان در صف و برگرداندن جریان به روال عادی استفاده شود که در حال حاضر وام ازدواج با کمترین زمان انتظار (بین یک هفته تا 10 روز) پرداخت می‌شود.

گفتنی است؛ وام ازدواج جوانان در سال 98 از 15 میلیون تومان به 30 میلیون تومان برای هر یک از زوجین (در مجموع 60 میلیون تومان) افزایش یافته و با دوره بازپرداخت 5 ساله (اقساط 60 ماهه) تعیین شد.

 

طبق آخرین صحبت های آقای رحیم زارع عضو کمیسیون مجلس شورای اسلامی در مورد وام های ازدواج ، گفتند وام های ازدواج 30 میلیون تومانی به هر یک از زوجین در سال 98 تسهیل می گردد . 

همچنین وی با بیان اینکه بازپرداخت وام ازدواج در سال 98،  60 ماهه بوده یعنی زوجین باید طی پنج سال اقساط این وام را پرداخت کنند، افزود:  شرایط ضامن نیز در پرداخت وام ازدواج تسهیل شده به گونه ای که اخذ یک ضامن معتبر و سفته کفایت می‌کند که بانک مرکزی می‌تواند کارت یارانه زوجین را به عنوان تضمین دریافت کند.وام ازدواج در سال 98، به زوجینی پرداخت می شود که تاریخ عقد آنها پس از ابتدای فروردین سال 96 است و اولویت پرداخت با زوجینی بوده که تاریخ عقد آنها زودتر است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه براساس برآوردهای صورت گرفته بین 900 هزار تا یک میلیون نفر مشمول دریافت وام ازدواج می شوند، اظهار داشت: بانک مرکزی بر اساس آیین‌نامه اجرایی بانک های عامل برای پرداخت وام ازدواج را مشخص می کند و  باید هر 6 ماه یکبار گزارش پرداخت این وام را به مجلس ارائه دهد.

 

فرم دریافت تسهیلات ازدواج در بانک مرکزی 

 

همچنین می توانید از صفحه مربوط به مشاوره آنلاین مراسم عروسی خود اطلاعات را وارد کرده و منتظر کارشناسان ما برای راهنمایی شما به بهترین نحو ممکن باشید

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
0 کاراکتر ها
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

تالار سرچ 

بزرگترین مرجع معرفی تالار های پذیرایی در تهران