ماه رمضان و مراسم افطار - 5.0 out of 5 based on 1 vote

ماه رمضان و مراسم افطار

ماه رمضان و مراسم افطار

ماه رمضان یا ماه مهمانی خداوند یکی از بهترین ماه های زندگی انسان است 

چرا میگیم ماه رمضان ماه خوبی است ؟ آیا دلیلی برای آن داریم یا خیر ؟ 

ماه مبارک رمضان با تالار سرچ

ماه رمضان و مراسم افطار

ماه رمضان یا ماه مهمانی خداوند یکی از بهترین ماه های زندگی انسان است 

چرا میگیم ماه رمضان ماه خوبی است ؟ آیا دلیلی برای آن داریم یا خیر ؟ 

ماه مبارک رمضان ماه چندم قمری است ؟

ماه رمضان بعد از ماه های رجب و شعبان ، 9 امین ماه قمری است که مسلمانان در آن ماه به بیشترین حد ممکن دعا و تقوا پیشه می کنند . 

اعمال ماه مبارک رمضان کدامند ؟

در ماه مبارک رمضان اعمال مختلفی گفته شده است از جمله روزه گرفتن که مهم ترین کار است و خیلی ها به اشتباه روزه گرفتن را فقط نخوردن و نیاشامیدن می دانند در صورتی که این گونه نیست ، روزه یعنی پرهیز کردن از خورد و خوراک های نا به جا ، روزه یعنی پرهیز از دورغ گفتن ، روزه یعنی پرهیز از چشم چرانی ، روزه یعنی پرهیز از غیبت کرده ، روزه یعنی پرهیز از دزدی کردن که این موارد مهم ترین اعمال در این ماه است و همچنین نماز خواندن های مستحبی در طول ماه مبارک رمضان

شب های قدر 

در ماه رمضان شب های 19 ، 21 و 23 ماه از مهم ترین شب های این ماه یاد می شود و به آن شب های قدر نیز می گویند که روایت از حضرت علی (ع) در ایام ضربت خورده و به شهادت رسیده اند که مسلمانان در سراسر جهان این شب ها را تا صبح بیدار مانده و به راز و نیاز با معبود خود می پردازند . 

روز عید فطر

و در انتهای ماه نیز یعنی روز آخر ماه رمضان به روز عید فطر معروف است که در آن روز با دیدن ماه به صورت کامل در آسمان به معنای اتمام ایام روزه داری مسلمانان است و می توانند از آن روز به بعد را روزه نگیرند . همچنین روزه در روز عید فطر حرام است و افراد می توانند بعد از روز عید فطر نیز به روزه خود در صورت صلاح دید ادامه دهند . 

سحری خوردن

روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان در دو وعده خوردن جایز است . سحری خوردن ، خوردن غذا تا قبل از اذان صبح به افق شهر محل سکونت خود که بعد از اذان شخص دیگر جایز به خوردن و نوشیدن چیزی نیست . در هنگام سحری خوردن بایستی مواد غذایی مغذی و همچنین میوه های آبدار مانند هندوانه مصرف کرد تا در طول روز تشنگی و گرسنگی کمتری را لمس کنیم . خیلی از افراد از خوردن وعده سحری امتناع می کنند که بسیار کار آسیب زننده ای به بدن است که حتی باعث ریزش مو می گردد . 

افطاری خوردن

مراسم پر فیض افطاری بعد از اتمام اذان مغرب است که شخص روزه دار می تواند تا زمان سحری یعنی اذان صبح بخورد و بیاشامد که تمامی پزشکان توصیه می کنند افراد معده خود را با مواد غذایی دیر هضم پر نکنند که باعث می شود حجم کمتری مواد غذایی خورده و جذب کنند که باعث گرسنگی در طول روز بعدی خواهد شد .

افطاری دادن 

خیلی از افراد مسلمان کار پسندیده ای را انجام می دهند و طی تدارک دیدن مراسمی دوستان و خویشاوندان خود را به مراسم افطاری دعوت می کنند و آن ها را به صرف افطاری ممکن است در منزل یا در تالار های پذیرایی دعوت کنند . 

این کار بسیار کار پسندیده ای است که یک شخص روزه دار را به افطاری دعوت کنیم . 

 

افطاری در تالار پذیرایی 

عموم تالارهای پذیرایی در سطح تهران و شهرستان ها مراسم افطاری را در تالارهای خود برگزار می کنند و با هزینه های محدود خانواده ها می توانند بهترین میزهای افطاری را سفارش داده و از مهمانان خود پذیرایی کنند . 

 

تالار سرچ مفتخر است تا تالار های پذیرایی مختلف را که مراسم پذیرایی افطاری در ماه مبارک رمضان را دارا هستند به شما عزیزان معرفی نماید .

 

 

تالار پذیرایی پارسین

مجموعه پذیرایی رویال

تالار پذیرایی الیزه

تالار پذیرایی مینورامتالار پذیرایی شیان سرخه حصار

تالار پذیرایی سناتور

تالار پذیرایی عطر سیبتالار پذیرایی حیدربابا

تالار پذیرایی نیاوران

تالار پذیرایی کیان پالاس

تالار پذیرایی سفیر در تالار سرچ

تالار پذیرایی تشریفاتی ایرانیان

تالار تشریفاتی گلاریستبلیغات در تالار سرچ

تالار پذیرایی آرین

آخرین ویرایش در 07/02/1398

به اشتراک بگذارید

محتوای بیشتر در این بخش: سیاست های زندگی مشترک »

نویسنده

امین امیدوار

تالار سرچ 

بزرگترین مرجع معرفی تالار های پذیرایی در تهران