همه چیز در مورد ازدواج | چجوری ازدواج درست انجام بدیم 

 

ازدواج کردن یکی از زیباترین اتفاقات در زندگی یک انسان است .

همیشه وقتی در یک جمعی دوستانه و خانوادگی قرار می گیریم در بازه های سنی مشخص سوال مهم اکثریت افراد این است که : فلانی کی ازدواج می کنی ؟

ازدواج کردن و زیر یک سقف مشترک زندگی کردن معیارهای خیلی پیچیده ای را دارا می باشد که بایستی توجه خیلی زیادی به آن ها شود .

 

مهم ترین نکته ازدواج کردن انتخاب صحیح یک شخص برای زندگی کردن است . وقتی صحبت از ازدواج کردن پیش میاد خیلی از افراد می پرسن توی فامیل کسی رو مد نظر نداری ؟ یا دوستی نداری که بخوای باهاش ازدواج کمی ؟ یا اینکه یه سری ها می گن باید با خانواده غریبه ازدواج کنی خیلی بهتره . حالا کدام حالت درست تره ؟ چی کار باید بکنیم تا یک انسان درست رو انتخاب کنیم؟

نکته اول در انتخاب همسر این است که دو طرف بایستی از نظر اعتقادات در یک راستا باشند و بتوانند حرف هم را از این طریق بفهمند که تاثیر بسیار زیادی در زندگی مشترکشان خواهد داشت .

نکته دوم و مهمی که برای انتخاب همسر در آقایان و خانم ها بایستی وجود داشته باشد این است که طرف مورد نظر خود را  که می خواهند برای ازدواج انتخاب کنن نبایستی به گذشته وی کاری داشته باشند و به دنبال چیزی بگردند که از آن برای اذیت کردن یا به روی طرف آوردن استفاده کنند .

 همه چیز در مورد ازدواج کردن با تالار سرچ

نکته سوم در ازدواج کردن میزان سطح فرهنگ خانوادگی طرفین است که بایستی خیلی لحاظ شود چون یکی از مهم ترین نکات ازدواج کردن داشتن تفاهم و فرهنگ یکسان و مشابه است .

 

نکات دیگری که در ازدواج مطرح می شود مراسم خاستگاری ، مهریه ، بله برون ، مراسم عقد و عروسی است .

مراسم خاستگاری معمولا به دو حالت انجام می شود

در اولین مراسم خانواده پسر برای دیدن اولیه و آشنا شدن ابتدایی به خانه دختر می روند و معمولا از خانواده پسر فقط  مادر به خانه دختر می رود و آشنایی های اولیه انجام می شود و معمولا در اکثر خانواده ها ، یک عکس از پسر به خانواده دختر نشان می دهند و اگر خانواده دختر پسر را در ظاهر بپسندند و سوالات خود را نیز بپرسند خانواده پسر برای بار دوم قرار خاستگاری را می گذارند .

 

در جلسه دوم خاستگاری خانواده پسر به همراه پسر به خاستگاری دختر می روند و در آن جلسه در مورد همه مسائل به صورت کامل صحبت می شود از جمله : شرایط کاری پسر ، سطح درآمد پسر و مهم ترین نکته صحبت بین دختر و پسر با هم دیگه .

( چگونه روز خاستگاری با هم صحبت کنیم ) . بعد از انجام این کارها اگر خانواده ها به توافق اولیه برسن قرار مشخصی را برای بله برون لحاظ می کنند .

 

در مراسم بله برون که معمولا یکی از مهم ترین مراسم ها در بین اکثر خانواده ها می باشد ، تقریبا بعد از دو جلسه خاستگاری صورت می گیرد . توی این جلسه عروس خانم رضایت خودشونو اعلام کردن ( ینی بله رو گفتن ) و آقا داماد هم با هدایای مختلفو حلقه نشون به همراه چند تا از خانواده های درجه یک به خانه عروس خانم میان و خانواده ها در این مراسم بیشتر با همدیگه آشنا می شوند . اتفاقی که در اکثر خانواده ها میفته این هست که یک نفر از خانواده عروس و یک نفر از خانواده داماد تک تک اعضا را به خانواده مقابل معرفی می کند تا این گونه آشنایی بیشتر ایجاد بشه ( یخ مجلس آب شه )

 

یکی از مهم ترین وسایلی که خانواده داماد بایستی با خود ببرن دفتر بله برون است که ابتدا خانواده عروس تمامی شرط و شروط های خود را در یک کاغذ می نویسند و به خانواده داماد میده و این خانواده هم بعد از خواندن و موافقت در دفتر بله برون می نویسند و قرائت می کنند و تاریخ مراسم های بعدی رو هم در آن مشخص می کنند .

 

تاریخ عقد در روز بله برون توسط بزرگترها مشخص می شود اما قبل از روز بله برون حتما روز عقد را سعی کنید مشخص کنید و در روز بله برون فقط توافقات نهایی را انجام دهید . خانواده ها طبیعتا ممکن است رسم و رسوم های متفاوتی داشته باشند اما دقت کنید به هر دو طرف و به صحبت بزرگترها بیشترین احترام را بگذارید . خود عروس و داماد سعی کنید تا جایی که می تونید دخالت نکنید و این کار را به بزرگترها بسپارید .

 


کدام فصل برای گرفتن عروسی مناسب تر است ؟

تمامی فصل های خداوند زیباست
برگزاری مراسم عروسی در تمامی ماه ها و تمامی فصل های سال زیبایی خاص خدا را دارد .
برف زیبای زمستان
گرمای تابستان
هوای خوب بهاری
برگ ریزان پاییز
همه به نوبه خود زیبایی ها و قشنگی خاص خود را دارند .
فصل بهار
رتبه اول در فصل های برگزاری مراسم عروسی فصل بهار است . فصل بهار یکی از بهترین و زیباترین زمان برگزاری مراسم عروسی است که طرفدار زیادی هم برای خود دارد . هوای خنک این فصل یکی از نکات مثبت در انتخاب این فصل است که همین امر باعث کمک بزرگ به انتخاب کردن نوع کیک عروسی و همچنین انتخاب میوه و شیرینی به خانواده ها است .
فصل تابستان
یکی از پر طرفدارترین فصل های سال برای برگزاری مراسم عروسی است . این فصل به دلیل طولانی بودن روز و همچنین خنکی هوا در ساعات انتهایی شب به پوشش راحت تر لباس ها توسط مهمانان کمک زیادی می کنه . همچنین تنوع بیشتر در انتخاب انواع میوه ها برای پذیرایی کردن وجود دارد .

فصل پاییز و زمستان نیز زیبایی های خاص خود را برای انتخاب شدن دارند اما همیشه در رتبه های بعدی برگزاری مراسمات قرار دارند

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
0 کاراکتر ها
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

تالار سرچ 

بزرگترین مرجع معرفی تالار های پذیرایی در تهران